Kremavimas

Tel: +370 (659) 66666 visą parą
El. Paštas: info@amzinybesnamai.lt

Kremavimas – vis dažniau pasirenkama laidojimo paslauga Lietuvoje. Tačiau mūsų klientams vis dar iškyla labai daug klausimų apie tai, kaip vyksta ir kiek trunka kremavimo paslaugos mūsų šalyje. Nors šis žmonių laidojimas būdas nėra labai naujas, tačiau jis vis dar apipintas įvairiais mitais, todėl kviečiame plačiau susipažinti su palaikų kremavimo paslaugomis.

Kremavimo tvarka

Kartais žmonės vis dar bijo pasirinkti kremavimo paslaugas, nes galvoja, kad mirusiųjų pelenus galima nesunkiai sumaišyti. Tačiau tai netiesa. Sertifikuotos bendrovės, kurios teikia kremavimo paslaugas turi specialius įrenginius, kurie atitinka visus reikalavimus, todėl pelenų sumaišymas visiškai neįmanomas. Taip pat verta žinoti, jog šie procesai yra filmuojami, todėl suabejojus, visada galite kreiptis į paslaugas suteikusią įmonę, kad ji pateiktų Jums vaizdo įrašą. Kai kuriais atvejais, šiuos procesus galima stebėti ir tiesiogiai, tačiau, sutikite, Jums gali būti skaudu tai daryti. Todėl geriausia yra pasitikėti laidojimo paslaugas teikiančia įmone ir be reikalo nesijaudinti.

Norime pabrėžti, kad kremavimas yra laisvai pasirenkamas laidojimo būdas. Kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas, ar jis savo artimą mirusįjį kremuos, ar laidos įprastai. Kremavimas gali vykti tik su artimojo raštišku sutikimu.

Lietuvoje kremuoti kūnus galima Kėdainiuose, arba vežti į Suvalkus Lenkijoje. Mirusiojo artimiesiems tereikia turėti mirties liudijimą ir velionio asmens dokumentą, o visą dokumentaciją sutvarko mūsų įmonės darbuotojai.

Kremavimo kaina ir trukmė

Po kremavimo, savo artimąjį, Jūs galite palaidoti įprastu būdu. Urnos šarvojimo ir laidojimo įkainiai visiškai nesiskiria nuo paprasto kūno laidojimo karste. Tiesiog prisideda pačio kremavimo kaina bei transporto išlaidos. Dėl konkrečių paslaugų įkainių, maloniai prašome kreiptis nurodytais kontaktais ir pasistengsime, kuo skubiau Jums atsakyti.

Kremavimas trunka apie 2 – 3 valandas, neskaičiuojant kūno transportavimo laiko.

Ką daryti su mirusiojo pelenais po kremavimo?

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, mirusio žmogaus pelenus galima laikyti namuose, tačiau neilgiau, kaip 3 mėnesius. Praėjus šiam laikotarpiui, Jums reikės palaidoti urną. Atsižvelgiant į Jūsų pageidavimą, urną galėsite laidoti specialiuose kolumbariumuose (šiuo metu vis daugiau kapinių Lietuvoje juos įsirengia). Tačiau galima laidoti ir kapinėse, kaip ir karstą, mums visiems žinomu tradiciniu būdu.

Kur kreiptis?

Kremavimas – vienas ekologiškiausių ir higieniškiausių laidojimo būdų. Be to, jei kreipsitės į mūsų įmonę, mes Jums galėsime pasiūlyti ekologišką karstą. Jeigu pasirinksite kremaciją Lenkijoje – karstui išlaidauti nereikės, kadangi ten kūnus kremuoja popieriniuose karstuose.

Į mus galite kreiptis bet kuriuo paros metu. Teikiame nemokamas konsultacijas telefonu +370 (659) 66666 arba el. paštu info@amzinybesnamai.lt